Ups, zaraz do szkoły

Kto się cieszy na wieść o tym, że już za 2 tygodnie szkoła? Widzę lasy rąk 🙂 Przecież dopiero co otrzymałam świadectwo! Ahh życie szybko leci… w szczególności wakacje! Cieszmy się, że przynajmniej jest ciepło, chociaż jak dla mnie – już za ciepło. Jednakże lepsze to niż deszcz i zachmurzenie!
Moje przygotowania do nowej szkoły są raczej bardziej mentalne niż namacalne. W sklepach już dosłownie wszędzie są zeszyty, książki, teczki i plecaki, ale spokojnie… Pójdę na zakupy 31 sierpnia 😉 Najgorsze jest to, że nie mam pojęcia, ile tego wszystkiego jest mi potrzebne. Nowa szkoła = liceum = chyba więcej pisania… Ale żeby później nie było, że kupię 90-kartkowy zeszyt, a wykorzystam z tego tylko 1/4. Polecam Wam później te niezużyte kartki wyrwać i proszę – materiał na kartkówki oraz sprawdziany gotowy! A jak tam Wasze szkolne przygotowania?
bluzka, spodenki – KLIK | sandałki – House | wisiorek – no name | zegarek – Daniel Wellington | okulary – Mohito

44 myśli na temat “Ups, zaraz do szkoły

 1. Wiesz, Olu, ja tam trochę tęsknię za szkołą. Od września zaczynam naukę w gimnazjum, a jako że w podstawówce miałam okropną klasę, to teraz liczę na to, że znajdę nowych znajomych.
  Pewnie ty tez jesteś ciekawa, jak tam w liceum będzie 😉

 2. W liceum najlepszym zakupem jest duży zeszyt do matematyki. Do Polskiego tez się przydaje i może do fizyki. Z reszty często miałam jeden zeszyt na dwa przedmioty. Tak na prawdę to zależy od tego ile sami piszemy i czy robimy notatki.:)

  Nie wierzę, że zostały dwa tygodnie, a przede mną klasa maturalna…

 3. Ja już swoje zeszyty mam, ale nie mogę uwierzyć że zostały już tylko 2 tygodnie wakacji. Życzę powodzenia w nowej szkole ☺ Mam tylko nadzieję że będziesz miała dla nas czas.
  aannonimowaa.blogspot.com

 4. Jesteś sympatyczną osobą i przyjemnie się Ciebie ogląda, ale byłoby zdecydowanie lepiej, gdybyś jednak przykładała większą wagę do poprawności językowej. Jako osoba bądź co bądź publiczna świecisz przykładem dla Twoich widzów, więc popełniając błędy, poniekąd je rozpowszechniasz. I ja wiem, każdy może się pomylić, ale mam na myśli te błędy, które powtarzają się w filmikach notorycznie. Przykład? Choćby to Twoje "w ogóle" czytane jako [wogle], używanie "tą" zamiast "tę" przy rzeczownikach rodzaju żeńskiego w bierniku, mylne posługiwanie się "liczbą" i "ilością" czy masła maślane jak "fakt autentyczny". Kiedy słyszę takie kwiatki, Twój końcoworoczny celujący z polskiego wydaje się mocno naciągany, chyba że to tylko przed kamerą język płata Ci takie figle. 😉 Zwracaj na takie rzeczy większą uwagę, bo wypada.

 5. nie polecam do liceum 90-kartkowych zeszytów. w większości nauczyciele nie podają notatek albo są one bardzo krótkie. chyba, że sama planujesz robić dużo notatek. inna sprawa jest z przedmiotami rozszerzonymi, wtedy 90 kartek to za mało.. 🙂

 6. Liceum nie zawsze równa się więcej pisania : ) Zależy z jakiego przedmiotu.My np musieliśmy się uczyć z książki sami sobie robić notatki ten kto chciał. Pani nawet nie dyktowała (nie na wszystkich przedmiotach oczywiście i nie we wszystkich szkołach tak jest) tylko jeśli ktoś miał taka potrzebę lub po prostu woli się uczyć z notatek to ze słuchania robił sobie notatki mniej więcej z tego co pani mówiła na lekcji,bo czasem nie było czegoś w książce tego co powiedziała pani albo np pani powiedziała to prostszymi słowami 😀 Mam nadzieję ,że nie zagmatwałam bardzo 😀

  sushi-natka.blogspot.com

 7. Wow…
  Na prawdę 2 tygodnie… Ja tam trochę tęsknie za szkołą, tak się przyznam…
  Pewnie jestem jedną z młodszych widzek😌
  Idę do 5 klasy😲
  Mam już zeszyty, piórnik, plecak, książki itp.
  Więc prawie wszystko😊
  Jesteś najlepsza❤
  Pozdro*

 8. ja już się nie mogę doczekać szkoły. lubie się uczyć. nareszcie czytanie pisanie. trochęsię obawiam, bo dochodzi historia.4 klasa podstawowa to nowy etap nauki. więćej nauki. mój plan jest bardzo napięy.(w planerze mam już zaplanowane dni od 7 do 22 dopażdziernika.)
  za tydzień moje urodziny postanowiłam przetestować te błszczyki z bath and body works które pokazywałaś w daily vlogu z warzawy. a za 2 tygodnie szkoła. jej. już nie mogęsię doczekać:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *