Nie bądźmy najlepsi na świecie…

 … bądźmy najlepsi dla świata

Karma jest w buddyzmie, prawda? Obstawiam, że jednak większość moich czytelników wierzy w co innego. Czasem jednak warto trochę się zainspirować innymi życiowymi mądrościami. PRZYCZYNA oraz SKUTEK – tak mniej więcej działa nasza codzienność. Wszystko co czynimy do nas powraca, prędzej czy później. Oczywiście od starożytności trąbią nam hasłami typu: Chwytaj dzień, Żyj chwilą, a prawdą jest również to, że nie mamy pewności, czy za 5 minut będziemy jeszcze żyć, ale jest jakieś prawdopodobieństwo, że będziemy. Zawsze jest jakieś prawdopodobieństwo. Nawet te najmniejsze powinno zapalić w nas płomyczek nadziei. 
O naszą przyszłość nie zadba nikt, oprócz nas samych. To my decydujemy o tym, co zrobimy, kiedy oraz w jaki sposób. Czy będzie to miało jakiś większy wpływ na nasze życie? Zazwyczaj jest tak, że za 5 lat ta decyzja nie będzie miała żadnego znaczenia. Zdarzają się jednak przypadki “ważniejsze”, które często obracają wszystko o 180 st. Zawsze jednak nie bierzmy pod uwagę tylko i wyłącznie SIEBIE. Rozumiem – ambicje, marzenia, ale bycie samotnym chyba nikomu nie wyszło na dobre. Ok, kilka godzin, może dni, ale na dłuższą metę sami zdamy sobie sprawę z tego, jak jesteśmy trudni oraz uciążliwi, jaki szacunek i ogromne brawa należą się tym, którzy wytrzymują z nami na co dzień. Nasze decyzje nawet jeśli pobieżnie dotyczą tylko nas, wpływają na nasze otoczenie, a tym zwykli być nasi znajomi, przyjaciele, rodzina. 
Czasem małe czyny tworzą wielkie rzeczy. Zwykłe uśmiechy rozweselają dzień. Przepraszam i proszę wzbudzają podziw oraz szacunek. Twoje decyzje chociaż wydają się mało znaczące dla Ciebie, wpływają na innych, a ich skutki wracają. Może jutro, może za 10 lat. Może za 10 lat nie będzie nas już na tym świecie… A co jak będziemy?
 bluzka – KLIK | legginsy – H&M | torebka – Diverse | buty – Cropp | naszyjnik – Sheinside

29 myśli na temat “Nie bądźmy najlepsi na świecie…

 1. Zgadzam się – każda decyzja ma swój skutek. Wielokrotnie się o tym już przekonałam – tak samo jak każdy inny człowiek – raz bardziej odczuwałam ten skutek, raz mniej. Pomimo tego że jestem katoliczką, trochę w tą karmę jednak wierzę i myślę, że można z innych religii także wyciągnąć jakieś wartości, która także można przełożyć na "rozumowanie chrześcijańskie" -nwm czy dobrze się wyraziłam.
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

 2. Również wierzę w karmę i staram się żyć chwilą i jak najmniej narzekać,bo nigdy nie wiadomo co nam się przytrafi ,co będzie dziś,jutro ,za miesiąc za rok lub parę lat. 🙂

  sushi-natka.blogspot.com

 3. Jejku, jak Ty pięknie piszesz posty 🙂 Ja wierzę w karmę, ona zawsze wraca prędzej czy później. Jeśli chodzi o decyzje.. cóż, staram się być tą najlepszą dla świata a to nawet wtedy obraca się przeciwko mnie. Chyba mam pecha.

  Stylizacja też bezbłędna, uwielbiam taką prostotę w każdym wydaniu. Aż chyba dodam i będę obserwować poczynania 🙂

 4. "Nie bądźmy najlepsi na świecie .. bądźmy najlepsi dla świata." Pięknie ujęłaś to, czym staram się kierować każdego dnia i to co uważam, że cel swojego życia! Być dobrym, szczęśliwym, uczciwym człowiekiem i nie żałować ani jednej podjętej decyzji!
  Alex jesteś ogromną inspiracją, na pewno dokonasz kiedyś czegoś wielkiego! 😉 i będę mogła powiedzieć "czytałam jej bloga, jeszcze za nim dostała tego Nobla!" xD

 5. Ja odniosę się do karmy. Ja w to wierze, zło zawsze wraca do innej osoby, prędzej czy później, to co ty zrobiłaś złego odbiję się i wróci ze zdwojoną siłą jak boomerang 🙂
  nataa-liiaa.blogspot.com

 6. Jak zawsze motywujesz. Bardzo cię podziwiam. Jesteś świetną youtuberką i blogerką.
  I jak zwykle masz racje 🙂 Skutki zawsze wracają.

  Bardzo zależy mi na obserwacjach i komentarzach

  Mój blog

 7. Piszesz bardzo ciekawe teksty. Jestem pod wrażeniem twojej dojrzałości, tego w jaki sposób piszesz o zagadnieniach, nad którymi każdy z nas choć raz się zastanawiał. Mam tyle samo lat co ty, ale nie potrafiłabym napisać tak motywujących i zmuszających do refleksji słów, zamykając ich sens w kilkunastu linijkach tekstu. Życzę ci powodzenia, mam wrażenie, że w przyszłości odniesiesz wielki sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *